Hakkımızda

AnasayfaHakkımızda
Hakkımızda

Traçim Çimento olarak hizmet verdiğimiz sektörde öncü olma ve hem kendimiz hem de iş ortaklarımız  için değer yaratmaya devam ediyoruz. İstanbul Sanayi Odası’nın 2022 yılı verilerine dayanarak açıklanan ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluş listesinde 25.sırada yer aldık.

Yılda 2 milyon ton klinker kapasitesine sahip tesislerimizde; genel çimentolar-bileşim, özellikler ve uygunluk kriterlerini belirleyen EN 197-1:2011, Avrupa Ekonomik Alanı için ürünlerin kalite uygunluk belgesi olan CE ve Sırbistan IMS Institute uygunluk belgesi standartlarına sahip kalite yönetim sistemlerimizden yararlanarak CEM I ve CEM II tipi dökme ve ambalajlı çimento üretiyoruz.

Harcımızda Doğa Sevgisi Var

Ürünlerimizin satışı; Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan gibi komşu ülkelerin yanı sıra, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarını kapsayan Uluslararası son kullanıcı ve trader profilinden oluşan yapı şirketletine satışını gerçekleştiriyoruz

Traçim Çimento olarak 2006-2008 yılları arasında yatırımını gerçekleştirdiğimiz üretim tesisimiz, yürürlükteki mevzuatlar çerçevesinde alınması gereken tüm izin,  lisans ve belgelere sahiptir. Birçok alanda sektörünün en iyileri arasında bulunan şirketimiz, sürekli istihdam sağlamaya da devam etmektedir. Bunun yanında, oluşturduğumuz yan sanayi ile ülke ve yurt içi bölge ekonomisine de önemli bir katkı sağlıyoruz.

Ürünlerimizin kaliteli ve güvenilir olmasına önem veriyor, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza sunduğumuz hizmetlerde şeffaf, adil, güvenilir ve insan odaklı olmayı önceliklendiriyoruz.  Paydaşlarımızla da uyum içerisinde ilerleyerek işimizi en etkili bir biçimde gerçekleştiriyoruz.

Gelişmiş laboratuvarlarımızla, iyileştirilmesi gereken yönlerimizin tespitini hızlandırarak sistematik bir şekilde çözüm odaklı çalışıyoruz. Bu sayede ürünlerimizin her alanda kontrolünü ve testlerini sağlayarak risk ve problem oluşumunu en aza indiriyor, müşteri memnuniyetimizi  arttırıyoruz.

Sürdürülebilirliğe katkımızı her alanda göstermeye özen duyuyoruz. Atık su, su, enerji yönetim sistemlerimiz ile doğal kaynaklarımızı korurken, oluşturduğumuz atıkları ve malzemeleri yeniden üretim sistemine entegre ederek çevresel etkimizi azaltıyoruz. Sektörümüzde mevcut bulunan ve gelişmekte olan teknolojileri takip edip bu alandaki uygun yöntemleri kendi sistemimize uyguluyoruz. Bu sayede, teknolojik gelişmelere ayak uyduruyor, çevresel ve sürdürülebilir çalışma prensibimizi iş yapış biçimimizle destekliyoruz.

Traçim Çimento olarak hizmet verdiğimiz sektörde öncü olmaya ve hem kendimiz hem de iş ortaklarımız için değer yaratmaya devam ediyoruz .İstanbul Sanayi Odası’nın 2022 yılı verilerine dayanarak açıklanan ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluş listesi’nde 25.sırada yer aldık.

Fabrika

Kırklareli İli’nin Vize İlçesinde 300.000 m²’lik fabrika alanın üzerinde kurulmuş olup, 34.084 m2 kapalı alana sahiptir. Traçim Çimento, çimento ve klinker üretimi konularında faaliyet göstermektedir.

Bugün birçok alanda sektörünün en iyileri arasında bulunan, 2006 – 2008 yıllarında yatırımı gerçekleştirilen ve yürürlükteki mevzuatlar çerçevesinde alınması gereken tüm izin, lisans ve belgelerine sahip Traçim Çimento, sağladığı sürekli istihdamın yanında, oluşan yan sanayi ile ülke ve bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Fabrikadan Görüntüler