kurumsal sorumluluk
Sürdürülebilir Yaşam

Doğal kaynak kullanımını azaltmaya yönelik bünyesinde atık ısıdan ısınma amaçlı (reküperatör) sistem bulunan, arıttığı evsel nitelikli atık sularını alıcı ortama deşarj yerine peyzaj amaçlı sulamada kullanmakta olan Traçim Çimento, bölgesinde diktiği on binlerce fidanla sürdürülebilir çevre anlayışına hizmet etmeyi sürdürmektedir.

Traçim Çimento kurulduğundan bugüne kadar Vize Kaymakamlığı, Orman İşletme Müdürlüğü ile koordineli olarak çeşitli sahalarda 50.000 adet fidan dikimi gerçekleştirmiştir.

Ayrıca çevrenin korunması ve geliştirilmesi amacıyla fabrika içerisinde ve dışarısında ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları kapsamında 1.427 adet fidan dikilmiş ve 34.352 m2 yeşil alan oluşturulmuştur.

Fabrikada çalışanlar ve aileleri için çocuk odası, spor salonu, restoran, oyun odası ve misafirhaneden oluşan 1.500 m2 sosyal alan tesis edilmiştir.
 
Traçim Çimento Kurumsal Sorumluluğu gereği üretimini, dünyaca tanınan EN ISO 9001:2008, CE (EN 197-1:2012), GOST-R, Eurotest Control, Institut IMS Certification kalite sistemleri ile gerçekleştirmektedir. 
Copyright 2021 Traçim Çimento Her Hakkı Saklıdır.